artykuły

Efektowność czy Efektywność? Nowe funkcje pralek

Efektowność czy Efektywność? Nowe funkcje pralek
Są takie technologie, które nie budzą emocji. Sprzęty, które nie wydają się emocjonujące. A jednak technologia idzie do przodu nie tylko w sferze gadżetów, ale także domowych urządzeń codziennego użytku. Sprzęt AGD, bez którego nie wyobrażamy sobie życia także staje się nowocześniejszy i gdy przychodzi czas na kupno nowej pralki, otwierają się przed nami nowe, niespodziewane możliwości.
Nowoczesne pralki posiadają bowiem szereg funkcji, których sprzęty te nie posiadały jeszcze kilka lat temu. Warto więc wiedzieć o tym, że zmieniając pralkę na nową, mamy z czego wybierać. A oto, co możemy zakupić już dzisiaj.

Opóźnienie startu prania nie jest może szczytem technologicznych możliwości, ale potrafi bardzo usprawnić dzień. Wystarczy wieczorem zaprogramować pranie tak, by skończyło się wraz z naszą pobudką. W ten sposób rozwiesimy je zaraz po porannej toalecie, a po powrocie do domu z pracy będzie już suche. Jednocześnie, jeśli przed porannym wyjściem z domu ponownie nastawimy timer, po przyjściu z pracy znów będziemy mogli rozwiesić pranie, które zrobi się, w czasie, kiedy nie ma nas w domu. Znakomita oszczędność czasu i świetny sposób na spożytkowanie czasu, który i tak mamy zajęty.

Inną funkcją, która jest niezmiernie przydatna jest szybkie pranie. Często chcemy odświeżyć ubrania, które długo leżały w szafie lub po prostu nie są mocno zabrudzone. Przy tym programie, który zużywa mniej wody i prądu, poradzimy sobie z problemem w kwadrans, zamiast czekać godzinę czy dwie.

Dla delikatnych rzeczy przyda się specjalny program długiego płukania, który przywróci im miękkość i usunie z każdego zakamarka resztki proszku lub płynu do płukania. Szczególnie alergicy powinni być zadowoleni z tego trybu. Przyda się także młodym mamom, które piorą dużo dziecięcych ubranek.

Oprócz tego pojawiło się ostatnio sporo specjalistycznych programów do prania konkretnego typu odzieży - do męskich koszul, do butów a nawet specjalny program do prania odzieży impregnowanej. Warto zwrócić na to uwagę. W ten sposób lepiej wykorzystamy nowoczesną technologię w służbie człowieka, inaczej niż na granie w gry komputerowe na swoim telefonie. Sprzęt AGD także może być nowoczesny, funkcjonalny i zaawansowany technicznie.