artykuły

Gry planszowe - dlaczego warto sięgać po szachy i warcaby ?

Gry planszowe - dlaczego warto sięgać po szachy i warcaby ?
Najlepszym sposobem na integrację rodziny oprócz wspólnego spożywania posiłków jest wspólna rozrywka. Dobrze gdy przyjemne da się połączyć z pożytecznym, a tak właśnie się dzieje w przypadku gdy rodzice i dziadkowie poświęcają swój czas wspólnej rozrywce z młodym pokoleniem przy grach planszowych.
Gry planszowe - posiadają same plusy:
Gry planszowe są grami towarzyskimi. Można w nie grać z jednym, lub kilkoma przeciwnikami, czyli od rodzaju gry planszowej zależy liczba uczestników. Nazwę swą wzięły od tego, gdyż plansza położona na stole, ławie, czy podłodze jest miejscem rozgrywania akcji.
Najbardziej znanymi grami planszowymi są szachy i warcaby. Z czego gra w szachy wymaga niemałego wysiłku umysłowego, innymi słowy jest trudniejsza od gry w warcaby.

Szachy zwane "grą królewską" - co warto o nich wiedzieć:
Warcaby - podobnie jak szachy są grą planszową wartą zainteresowania:
Warcaby to jedna z najciekawszych gier planszowych podobnie jak szachy, ale nie jest tak skomplikowana jak szachy, choć posiada wiele podobnych cech. Warto się nimi zainteresować, gdyż także pobudza ducha walki, uczy zdrowej rywalizacji, jak również przewidywania i logicznego myślenia, oraz może być wspaniałą rozrywką w gronie rodzinnym.