artykuły

Rodzaje pędzli do makijażu

Odpowiednio dobrane kosmetyki do rodzaju skóry to jedynie połowa sukcesu. A druga? Oczywiście, że pędzle! Dzięki nim wykonanie makijażu jest niezwykle proste i charakteryzuje go trwałość, staranność oraz perfekcja, czyli to, co kobiety lubią najbardziej.

Osoby specjalizujące się w charakteryzacji oraz profesjonalni wizażyści na co dzień korzystają z bardzo dużej palety pędzli, jednak kobiety, które dopiero co wkraczają w świat makijażu, nie muszą od razu inwestować w zakup całego kompletu. Aby zatem wybrać te najpotrzebniejsze egzemplarze, należy najpierw określić swoje potrzeby. Jeśli na co dzień używasz wyłącznie podkładu, pudru oraz cieni warto zdecydować się na zakup pędzli do nakładania tych konkretnych produktów. Decydując się na zakup pędzli, należy wybierać przede wszystkim te dobrej jakości, ponieważ wystarczą na kilka lat, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że będziesz o nie odpowiednio dbać. W jaki sposób? Po każdym użyciu należy je dokładnie umyć wodą z mydłem lub niewielką ilością szamponu do włosów i poczekać, aż wyschną. Pamiętać jednak należy o tym, aby zamoczyć wyłącznie włosie, gdyż umycie całego pędzla może powodować jego szybsze zużycie. Pędzle do makijażu należy przechowywać w specjalnym pojemniku lub w szufladzie, aby ochronić je przed kurzem oraz różnego rodzaju zabrudzeniami. Jeśli zauważysz, że dany pędzel gubi włosie lub się zniekształcił to znak, iż nadszedł idealny czas na to, aby go wymienić. Czym charakteryzują się poszczególne pędzle? Na jaki najlepiej się zdecydować?

Pędzel do podkładu

Jeśli chodzi o pędzle do nakładania podkładu, to ich wybór w sklepach jest bardzo duży. Na który najlepiej się zdecydować? Przede wszystkim na ten wykonany ze sztucznego włosia, ponieważ tylko wtedy ma się pewność, że nie będzie on wchłaniał zbyt dużej ilości podkładu. Pędzel z dość grubym i zaokrąglonym włosiem sprawdzi się idealnie w przypadku większych partii twarzy takich jak broda, policzki oraz czoło, ponieważ rozprowadzi podkład równomiernie, nie pozostawiając żadnych smug. W przypadku okolic nosa oraz ust lepiej zdecydować się na pędzel bardziej płaski i cienki natomiast rozprowadzając podkład w okolicach oczu, najlepiej sprawdzi się pędzel skośnie przycięty. Aż trzy pędzle do podkładu? Oczywiście nie jest to konieczne, gdyż za pomocą jednego egzemplarza można bez problemu nałożyć podkład na całą powierzchnię twarzy, jednak w przypadku osób bardziej doświadczonych warto nad takim rozwiązaniem pomyśleć.

Pędzel do pudru

Puder to produkt, którego zadaniem jest utrwalenie makijażu, dzięki czemu utrzyma się on dłużej na buzi. W tym celu warto zdecydować się na pędzel z naturalnego włosia, ponieważ sprawdza się on idealnie w przypadku kosmetyków o sypkiej konsystencji. Najważniejsze jest jednak to, aby taki pędzel był miękki oraz gęsty z okrągłym czubkiem.

Pędzel do różu

Zarumienione policzki wyglądają niezwykle stylowo, dlatego też do naniesienia różu warto wybrać płaski i lekko ścięty pędzel. Takim pędzlem pokrytym różem wystarczy jedynie delikatnie musnąć kości policzkowe i makijaż gotowy.

Pędzel do wykonania idealnej kreski

Idealna kreska nad powieką to zasługa głównie odpowiedniego pędzla. Jakiego? Zasada jest taka, że im cieńszy pędzel oraz sztywne włosie, tym większa szansa na wykonanie perfekcyjnej kreski. Taki pędzel sprawdzi się najlepiej w przypadku eyelinerów w kamieniu, jeśli jednak kreska wykonywana jest cieniem, to lepiej zainwestować w pędzel lekko skośny. Kobiety, które korzystają z techniki blendowania, czyli rozcierania cieni mogą zdecydować się na pędzel zaokrąglony lub z prosto ściętym włosiem, który może być zarówno puchaty, jak i mniej gęsty. Wybór uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji makijażowych.