Internetowy katalog produktów z ofertami

artykuły

Zabawki dla dziecka absolutnie najlepsze

Zabawki dla dziecka absolutnie najlepsze
Bycie rodzicem odpowiedzialnym, to wcale nie jest łatwe zadanie. Odpowiedzialność odnosi się do wielu aspektów życia dziecka. A przede wszystkim do jego zdrowia i wychowania. Wszyscy rodzice pragną wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko i dlatego dbają, o jego potrzeby.

W tym celu zabiegają nie tylko, o zaspokojenie jego potrzeb fizycznych, ale także, o zagospodarowanie jego wolnego czasu. Starają się, aby był on spędzany wartościowo. Aby dziecko podczas zabawy miało możliwość także rozwoju umysłowego. W tym celu dla dziecka małego i kilkuletniego nabywają przeróżne zabawki, gry edukacyjne, by móc uczynić go szczęśliwym.

Lecz, czy wszystkie zabawki są bezpieczne ?

Okazuje się, że niekoniecznie. Wybór zabawek, to nie łatwa sprawa dla rodzica. Gdyż z pośród licznych sklepowych ofert, z których zazwyczaj nasze dziecko pragnie posiać wszystkie, to rodzic musi wybrać te, które uważa za najodpowiedniejsze dla swojej pociechy.

Bywa, że w zabawkach kryje się wiele niebezpieczeństw, których producent nie przewidział, np.:
  • kruchy materiał, który łatwo rozpada się na drobne części mogące z łatwością wylądować w ustach malucha
  • bądź drobne rozkręcane elementy, które natychmiast są demontowane i wkładane przez dzieci do ust
  • ponadto zabawki, o ostrych krawędziach, czy ostrych wystających częściach, które potrafią boleśnie zranić, lub nawet wyrządzić większą krzywdę
Ogólnie mówiąc takie zabawki, które stwarzają realne niebezpieczeństwo, a nawet zagrożenie życia dla naszych milusińskich.

Dlatego niezmienną od lat popularnością cieszą się zabawki drewniane.
Dlaczego tak się dzieje ?

Ponieważ drewno jest przyjaznym materiałem na zabawki, jak i na wiele innych przedmiotów znajdujących swoje miejsce w domu. Jest miłe w dotyku i daje poczucie bezpieczeństwa. Dzieci wyczuwają to i dlatego bardzo chętnie sięgają po drewniane zabawki. Chętnie bawią się nimi wszystkie dzieci niezależnie od płci. Choć rodzaj zabawek jest zróżnicowany, czyli inny dla dziewczynek, a inny dla chłopców.

Na szczęście na sklepowych półkach nie brakuje takiego zaopatrzenia. W sklepach oprócz tradycyjnych drewnianych zabawek takich, jak: konie na biegunach, czy klocki można nabyć wiele różnorodnych zabawek wykonanych z drewna. Jak i przeróżne gry edukacyjne wykonane z tego surowca.

Jakie zalety posiadają drewniane zabawki ?
  • Zabawki wykonane z drewna są trwalsze, a więc bezpieczniejsze dla dziecka, niż te wykonane z innego tworzywa.
  • Poza tym są miłe dla oka, gdyż posiadają bogatą kolorystkę, oraz wzornictwo.
  • Drewniane zabawki są przyjazne dla skóry dziecka tym bardziej, że są wykonane z najlepszego rodzaju drewna.
  • Obcowanie z takimi zabawkami daje maluchowi kontakt z naturą, co nie jest bez znaczenia dla zdrowia i samopoczucia dziecka.
  • Warte podkreślenia jest też to, że z pośród nich możemy wybrać zabawki służące nie tylko do zabawy, ale i zabawki edukacyjne, a także zabawki kreatywne. Spełniają one wiele ról jednocześnie: bawią, uczą, rozwijają kreatywność, rozwijają wyobraźnię dziecka, pobudzają do działania, itd.
  • Różnorodność ofert sprawia, że można wybrać też takie gry, które dają możliwość zabawy z dzieckiem, a tym samym wpływają na zacieśnianie więzi pomiędzy dzieckiem i rodzicem. Pomagają rodzicom budować głębszą relację ze swoją pociechą.

Lecz nie tylko dom rodzinny jest miejscem, gdzie zabawki dziecięce i gry z tego naturalnego materiału, jakim jest drewno są wszechobecne. Posiadają je także w swoim wyposażeniu placówki wychowawcze typu: przedszkola, szkoły, domy dziecka, żłobki, itd.