Dunlop Winter Sport 5 215/60 R16 99 H

Dunlop Winter Sport 5 215/60 R16 99 H


Producent/Marka: Dunlop
produkt wystawiono w 6 sklepach

ceny od 439,86 zł do 458,44 zł

Oferty: 6

Opinie: brak, dodaj


Parametry i opis

Efektywność paliwowa:
C
Indeks nośności:
99
Indeks prędkości:
H
Poziom emisji hałasu:
70 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni:
C
Szerokość przekroju:
215
Typ pojazdu:
osobowy
Wysokość profilu:
60
Średnica osadzenia:
R16

Przedsiębiorstwo zapoczątkowało swoją produkcję w 1888 roku. John Boyd Dunlop opatentował wynalezione przez siebie pneumatyczne opony rowerowe. Rok później wyższość nowej formy ogumienia zademonstrował cyklista Willie Hume, który na wyposażonym w nią rowerze wygrał wszystkie wyścigi, w których startował; wieści o jego sukcesach sprawiły, że nowo otwarta fabryka opon firmy Dunlop musiała od razu rozszerzyć swoją produkcję.

Mimo że patent Dunlopa anulowano już po dwóch latach, gdy wyszło na jaw, iż 43 lata wcześniej opatentował ją inny Szkot, Robert William Thomson, w ostatniej dekadzie XIX wieku przedsiębiorstwo otworzyło filie w USA i kontynentalnej Europie, a także fabrykę w Australii.

Na początku XX wieku w zakładach Dunlop rozpoczęła się produkcja opon samochodowych. Więzi przedsiębiorstwa ze światem sportu objęły i sporty motorowe – opony Dunlop powiozły wielu kierowców rajdowych po zwycięstwo, miały także swój udział w biciu rekordów szybkości lądowej.

Naukowcy z przedsiębiorstwa Dunlop bezustannie udoskonalali technologie produkcji i testowali zachowanie opon w różnych warunkach drogowych, dzięki temu w 1962 roku laboratoria przedsiębiorstwa wykryły przyczynę utraty przyczepności na mokrych nawierzchniach: aquaplaning.

Wkrótce potem jej fabryki rozpoczęły produkcję opon z nowatorskim bieżnikiem, którego niezwykła jak na owe czasy efektywność w odprowadzaniu wody zrewolucjonizowała światowy rynek ogumienia. W historii przedsiębiorstwa zapisały się także dziesiątki innych innowacji.

Nowej generacji opony letnie i zimowe firmy Dunlop stworzone w technologii RunOnFlat, pozwalają na przejechanie nawet 80 km z prędkością do 80 km/h w przypadku utraty powietrza.

Oferty Loading

Sprawdź przedmioty w kategorii Opony osobowe