Internetowy katalog produktów z ofertami

artykuły
Hecht 5484SXE

Hecht 5484SXE


Producent/Marka: Hecht
produkt wystawiono w 4 sklepach

ceny od 1 499,00 zł do 1 699,00 zł


Parametry i opis

Moc:
5.0 kW
Napęd:
tak
Pojemność kosza:
60 l
Powierzchnia trawnika:
1200 m2
Szerokość koszenia:
46 cm

osiarka spalinowa HECHT 5484 SXE 5 W 1 pozostała zaprojektowana na podstawie sprawdzonego modelu HECHT 548 SWE, jednak dla zwiększenia komfortu operatora, została wyposażona dodatkowo w starter elektryczny, i w 4-stopniowy wariator szybkości jazdy od 3 do 4,5 km/h. Wygodę używania daje nam na dodatek elektryczny starter, komplet do mulczowania i tunel wyrzutu bocznego.

Cztery szybkości napędu

dobór żądanej szybkości odbywa się bezpośrednio, przy pomocy dźwigni umieszczonej na panelu głównym kosiarki. Funkcja ta pozwala na dostosowanie optymalnej prędkości jazdy do własnych potrzeb, i warunków panujących podczas koszenia trawy. Wolniejszy bieg z całą pewnością docenią seniorzy obsługujący urządzenie. Spełni oczekiwania on też w trakcie koszenia gęstej i wysokiej trawy. Szybszy bieg jest niezaprzeczalnie bardziej przydatny przy regularnie utrzymywanym trawniku, gdzie jedyną potrzebą jest podcięcie końcówek trawy. W takiej sytuacji koszenie jest szybsze i pozwala dodatkowo zaoszczędzić nasze paliwo. Załączenie napędu odbywa się przez naciśnięcie dźwigni, umieszczonej centralnie wzdłuż poręczy urządzenia. Po zwolnieniu dźwigni kosiarka natychmiast się zatrzymuje. Takie rozwiązanie służy, jako składnik bezpieczeństwa, dzięki któremu nie jest realne, by kosiarka przypadkowo pojechała sama.

Starter elektryczny

Największym atutem odróżniającym HECHT 5484 SXE od innych kosiarek jest rozrusznik elektryczny – panel główny zaopatrzony jest w stacyjkę, co daje nam możliwość startu przy pomocy kluczyka. Zachowana pozostała też możliwość konwencjonalnego startu ręcznego. Po za kluczykiem, do kosiarki dołączana jest dodatkowo ładowarka, która przychodzi wraz z kosiarką. Bateria może być więc stale naładowana, bez konieczności wyjmowania jej z kosiarki. Bateria umieszczona jest centralnie w głównym panelu, co sprawia, że z łatwością ją wyjąć. Takie rozwiązanie jest istotnie przydatne w trakcie przechowywania sprzętu poza sezonem, w nieogrzewanych pomieszczeniach, co może prowadzić do uszkodzenia baterii.

Silnik i funkcje kosiarki

Bezproblemową jazdę zapewnia silnik HECHT OHV o obszerności 135 cm3 i mocy 3,3 KM. potężna i solidna metalowa pokrywa posiada otwór do wyrzutu bocznego trawy. Kosiarka ponadto wyekwipowana jest w osłonę wyrzutu bocznego umożliwiającą pracę bez jego użycia. W normalnym trybie pracy, skoszona trawa zbierana jest przez 60l włókienniczy kosz. Jest on wyekwipowany w aerodynamiczną klapkę oznajmiającą stan napełnienia kosza. Regulacja wysokości koszenia odbywa się centralnie, za pomocą dźwigni umieszczonej nad lewym tylnym kołem w zakresie 25 – 75 mm. Oczywiście koła zamontowane są na łożyskach kulkowych.

Inną alternatywną opcją koszenia jest tzw. mulczowanie. Zaślepka mulczująca dołączona w cenie kosiarki blokuje wlot trawy do kosza, a specjalnie wyprofilowany nóż powoduje nad wyraz śladowe zmielenie trawy. Tak posiekana trawa opada na ziemię dostając się do korzeni trawnika, działając jak naturalny nawóz. Interesujące jest to, iż zmielona trawa nie zatyka porów gleby, wręcz przeciwnie, broni ją przed utratą wilgoci, i tym samym promuje jej stosowny wzrost. Nóż kosiarki zamocowany jest na sprzęgle ciernym, co zezwala na jego przeskok w przypadku kolizji z przeszkodą. Taka metoda w wielu przypadkach zapobiegnie uszkodzeniu kosiarki, np. Zgięciu wału korbowego, którego naprawa może być szczególnie kosztowna.

komfortowy, wyściełany gąbką uchwyt, można w przystępny i prędki sposób złożyć do transportu lub przechowywania, a także ustawić do pożądanej wysokości. Na uchwycie znajdują się wszystkie główne części sterowania kosiarką. Na panelu zamontowana jest stacyjka do rozruchu elektrycznego i pojemnik do przechowywania małych przedmiotów (klucze, napoje itp.) Do kosiarki dołączana jest w dodatku ładowarka stacyjki. Waga urządzenia to 36,7 kg.

* dane technologiczne o mocy silników mierzone są według normy SAE J1940. Dla skrupulatnego porównania mocy silnika skorzystaj z informacji o pojemności i typie silnika.

Oferty Loading

Powiązane media (media mogą nie dotyczyć bezpośrednio prezentowanego produktu)

  • Czeska kosiarka spalinowa Hecht 5484 SX o mocy 5 KM z napędem 5 w 1 www.rolmarket.pl

    Wejdź na http://www.rolmarket.pl i zobacz pełną ofertę Sprawdź szczegóły i zamów już dziś w sklepie http://www.rolmarket.pl Link do produktu: http://rolmarket.pl/product-pol-5164-Kosiark...

  • HECHT 5484 SXE 5 in 1 Benzin-Rasenmäher mit Elektrostarter

    In diesem Video zeigen wir die einzelnen Funktionen und Besonderheiten des Benzin Rasenmähers Hecht 5484 von Hecht. Hecht Rasenmäher im Test auch zu finden bei Heimwerker Praxis. Die Erfahrung...

  • Jak vybrat sekačku?

    Toto video vám přináší http://www.namir.cz/sekacky/ V tomto videu se můžete podívat jak správně vybrat sekačku. Vybrali jsme pro Vás výrobce HECHT a WORLD. Firma HECHT je česká...