Hewalex pompa ciepła powietrze - woda do ogrzewania / chłodzenia wody basenowej pcwbi 9 kw 91.10.94

Hewalex pompa ciepła powietrze - woda do ogrzewania / chłodzenia wody basenowej pcwbi 9 kw 91.10.94


Producent/Marka: HEWALEX
produkt wystawiono w 1 sklepie

Oferty: 1

Opinie: brak, dodaj


HEWALEX POMPA CIEPŁA POWIETRZE - WODA DO OGRZEWANIA / CHŁODZENIA WODY BASENOWEJ PCWBI 9 kW 91.10.94

Możliwości wykorzystania

Pompy ciepła PCWBi znajdują zastosowanie dla sezonowego podgrzewania wody równocześnie w basenach prywatnych, jak i publicznych. Użycie pompy ciepła pozwala wydłużyć okres stosowania basenu zewnętrznego nawet do 5-6 miesięcy w ciągu roku, zapewniając wymaganą temperaturę wody przy niskich kosztach eksploatacji. Pompa ciepła PCWBi może być stosowana dla każdego rodzaju basenu, równocześnie o konstrukcji masywnej, jak i dla basenu stelażowego, nadmuchiwanego itd.

Schemat instalacji z pompą ciepła typu PCWBi

W większości przypadków użycie pompy ciepła PCWBi wymaga minimalnej ingerencji w obiegu wody basenowej. Zastosowane materiały i kompozycja wymiennika ciepła (skraplacza) pozwala na bezpośredni przepływ wody poprzez pompę ciepła. Niskie opory przepływu skraplacza w większości przypadków pozwalają zastosować istniejącą pompę obiegową. Pompa ciepła zostaje włączona w obieg wody basenowej za urządzeniami filtracyjnymi, a przed dozownikiem środków chemicznych.

W istniejącej instalacji pompę ciepła PCWBi włącza się pomiędzy filtrem (2), a ewentualnym urządzeniem uzdatniającym wodę (4). Układ należy rozbudować o dwa trójniki i zawór regulujący przepływ pomiędzy nimi (3). W ten sposób powstaje tzw. Bypass - obejście - wody basenowej. Poprzez pompę ciepła przepływa jedynie część wody basenowej (głównie 20-50%), co pozwala powiększyć różnicę temperatury na zasilaniu i wyjściu z pompy ciepła, a także zachować istniejącą pompę obiegową (1). Obejście (3) wody basenowej pozwala w dodatku odłączać pompę ciepła od obiegu wody podczas czyszczenia filtra (2), czypodczas prac konserwacyjnych i serwisowych przy samej pompie ciepła.

Specjalne rozwiązania w budowie pompy ciepła PCWBi Sprężarka inwerterowa z płynną regulacją efektywności

Sprężarka inwerterowa zaimplementowana w pompach ciepła linii PCWBi pracuje z płynnie regulowaną efektywnością od 30 do 100%. Jeżeli sterownik pompy ciepła zarejestruje zbyt niską temperaturę na zasilaniu instalacji grzewczej w stosunku do wymaganej (np. Zgodnie z krzywą grzewczą), to sprężarka zostania uruchomiona. Maksymalna wydajność sprężarki inwerterowej zezwala na szybkie osiągnięcie wymaganej temperatury zasilania (w krótszym czasie aniżeli dla konwencjonalnej sprężarki ON-OFF). Skuteczność sprężarki inwerterowej będzie stopniowo ograniczana w miarę zbliżania się temperatury zasilania do wartości wymaganej. Produktywność sprężarki inwerterowej będzie regulowana płynnie z dużą dokładnością rzędu 0,5K w stosunku do wartości temperatury żądanej (precyzyjność sprężarki ON-OFF dla porównania rzędu 2K). Sprężarka inwerterowa uzyskuje najwyższą produktywność pracując zrównoważenie w zakresie od około 30 do 60%.

Wymiennik ciepła - skraplacz

Specjalną konstrukcję posiada wymiennik ciepła płaszczowo-rurowy zaimplementowany w pompie ciepła, gdzie czynnik chłodniczy oddaje ciepło bezpośrednio do przepływającej wody basenowej. Ochronę pompy ciepła przed ewentualnym zanikiem przepływu wody zapewnia zastosowany czujnik natężenia przepływu SIKA.

Wymiennik płaszczowo-rurowy jest zarazem skraplaczem pompy ciepła, który gwarantuje wysoką skuteczność przekazywania ciepła. Woda basenowa znajduje się w części płaszczowej o niskich oporach przepływu, a czynnik chłodniczy przepływa poprzez wężownicę o rozwiniętej powierzchni oddawania ciepła. Wężownica jest wzmacniana uchwytami dla ochrony przed drganiami i turbulencjami przepływającej wody basenowej. Niepodatność wymiennika na chemiczne oddziaływanie wody basenowej zastosowane w budowie wymiennika materiały - stal tytanowa, a także tworzywo PCV.

komfortowy i szybki montaż pompy ciepła PCWBi bezpośrednio przy basenie

Pompa ciepła PCWBi znamionuje się niższym poziomem hałasu w kontraście do innych modeli tej mocy. Wynika to z użycia sprężarki inwerterowej, która obniża płynnie efektywność i jednocześnie poziom głośności. Dla pompy ciepła PCWBi 9,0kW poziom głośności wynosi jedynie 40-50 dB(A), co nie stanowi przeszkody w ich instalowaniu bezpośrednio przy basenie. Dla porównania basenowe pompy ciepła tej mocy, ze sprężarkami 1-stopniowymi (ON-OFF) pracują w głównej mierze z poziomem głośności rzędu 54 dB(A).

wybór pompy ciepła do basenu

dobór pompy ciepła do basenu prywatnego jest przeprowadzany wskaźnikowo w odniesieniu do powierzchni lustra wody w basenie. Pompa ciepła PCWBi 9,0kW jest szacunkowo asygnowana dla basenów o powierzchni lustra wody od 25 do 50 m2(górne wartości dotyczą basenów przykrywanych np. Folią albo roletą na czas przerwy w stosowaniu). Poniżej przedstawiono nomogram doboru pomp ciepła w zależności od powierzchni basenu i rozwiązań konstrukcyjnych.

Uwaga:
dobór pompy ciepła przy pomocy nomogramu można przeprowadzić dla basenów prywatnych, gdzie nie występuje zwiększone zapotrzebowanie ciepła dla podgrzewania wody świeżej dopełniającej nieckę basenu ze względu na kryteria higieniczne. W basenach publicznych powiększona dzienna liczba dodawanej świeżej wody wodociągowej sprawia wzrost potrzeby ciepła, który należy uwzględnić w bilansie grzewczym (wymagane są szczegółowe obliczenia projektowe).
wygodny w obsłudze sterownik z możliwością obsługi poprzez aplikację na smartfon
Sterownik odporny na wpływ warunków zewnętrznych zabudowany jest na pompie ciepła. Do nastaw należą m.in.:
  • dobór trybu pracy: samoczynnY / GRZANIE / CHŁODZENIE
  • przedziały czasowe pracy np. Dla 2-strefowych taryf zakupu energii
  • nastawa wymaganej temperatury wody basenowej
  • sygnalizacja stanów alarmowych, np. Braku przepływu wody

Z modułem mWiFi realne jest sterowanie i podgląd pracy przy pomocy aplikacji na smartfon (aplikacja w jęz. Angielskim).

Oferty Loading

Sprawdź przedmioty w kategorii Pompy ciepła