Kocioł Immergas VICTRIX EXA 28 1 ERP

Kocioł Immergas VICTRIX EXA 28 1 ERP


Producent/Marka: Immergas
produkt wystawiono w 1 sklepie

Oferty: 1

Opinie: brak, dodaj


Parametry i opis

Ciężar pustego kotła:
37,0 kg
Ciśnienie max. pracy obwodu ogrzewania:
3,0 bar
Ochrona instalacji elektrycznej urządzenia:
IPX5D
Temperatura ustawialna c.w.u.:
30 - 60 °C
Temperatura ustawialna ogrzewania:
20 - 85 °C
Zbiornik wyrównawczy instalacji pojemność całkowita:
5,0 L
Znamionowa moc cieplna c.o.:
24,2 kW
Znamionowa moc cieplna w.u.:
28,4 kW

Model kotła kondensacyjnego zapewniający wysoką efektywność energetyczną. Nowoczesna technologia w połączeniu z wysoką wydajnością urządzenia pozwala na uzyskanie realnych oszczędności w ogrzewaniu.

Sterowanie zewnętrzne - opcja

Kocioł przygotowany jest do zastosowania termostatów czasowych otoczenia lub zdalnego sterowania, dostępnych jako zestaw.

Sonda zewnętrzna - opcja

Kocioł przystosowany jest do zastosowania sondy zewnętrznej dostępnej jako zestaw opcjonalny. Sonda ta pozwala na automatyczne obniżenie maksymalnej temperatury wyjściowej w chwili, gdy wzrasta temperatura zewnętrzna; pozwoli to na dostosowanie ciepła dostarczanego do instalacji w zależności od zmian temperatury zewnętrznej

Pompa obiegowa

Dostarczony kocioł zawiera pompę obiegową wyposażoną w regulator prędkości. Takie ustawienia są odpowiednie dla większości rozwiązań instalacyjnych. Pompa obiegowa jest wyposażona w elektroniczny układ sterowania, który pozwala na ustawienie zaawansowanych funkcji.

Zestaw dozujący polifosforany - opcja

Kocioł jest przystosowany do użycia zestawu dozującego polifosforany.

Karta przekaźnikowa - opcja

Kocioł przystosowany jest do zainstalowania karty przekaźnikowej, która pozwala na poszerzenie cech urządzenia i w związku z tym możliwości funkcjonowania.

Zestaw filtra odśrodkowego - opcja

Filtr magnetyczny cykloidalny pozwala na przechwycenie pozostałości żelaza obecnych w instalacji. Dzięki dwóm kurkom w zestawie można łatwo przeprowadzić konserwację, czyszcząc filtr bez konieczności opróżniania obwodu.

FUNKCJA ODPOWIETRZANIA AUTOMATYCZNEGO

W przypadku nowych instalacji ogrzewania a szczególnie w przypadku instalacji podłogowych bardzo ważne jest przeprowadzenie odpowietrzenia we właściwy sposób. Funkcja opiera się na cyklicznej aktywacji pompy obiegowej(100 s ON, 20 s OFF) i zaworu 3-drożnego (120 s w.u., 120 s c.o.). Funkcja jest aktywowana na dwa różne sposoby.

FUNKCJA PODŁĄCZENIA PANELI SŁONECZNYCH.

Kocioł przystosowany jest na przyjęcie wody podgrzanej przez system paneli słonecznych do temperatury maksymalnej 65 °C.

AUTOKONTROLA OKRESOWA KARTY ELEKTRONICZNEJ

Podczas pracy w trybie ogrzewania lub gdy kocioł jest w stand-by funkcja uaktywnia się co 18 godzin od ostatniej kontroli / zasilania kotła. W razie funkcjonowania w trybie w.u. autokontrola uruchamia się w przeciągu 10 minut po zakończeniu pobierania w toku na okres ok.10 sekund.

FUNKCJA ZAPOBIEGAJĄCA BLOKADZIE POMPY

Kocioł wyposażony jest w funkcję, która uruchamia pompę przynajmniej 1 na 24 godzin na okres 30 sekund aby zredukować ryzyko blokady pompy z powodu długiej nieaktywności.

FUNKCJA ZAPOBIEGAJĄCA BLOKADZIE TRÓJDROŻNEJ

Kocioł wyposażony jest w funkcję, która po 24 godzinach od ostatniej pracy silnikowego zespołu trójdrożnego uaktywnia go wykonując pełny cykl, aby zmniejszyć ryzyko blokady trójdrożnej z powodu długiej nieaktywności.

FUNKCJA MROZOOCHRONNA KALORYFERÓW

Jeśli woda powrotu do instalacji jest niższa niż 4°C, kocioł uruchamia się aż do osiągnięcia 42°C.

Oferty Loading

Sprawdź przedmioty w kategorii Kotły gazowe