Nokian WR A4 245/35 R21 96 W

Nokian WR A4 245/35 R21 96 W


Producent/Marka: Nokian

Oferty: 0

Opinie: brak, dodaj


Parametry i opis

Efektywność paliwowa:
C
Indeks nośności:
96
Indeks prędkości:
W
Poziom emisji hałasu:
69 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni:
B
Szerokość przekroju:
245
Typ pojazdu:
osobowy
Wysokość profilu:
35
Średnica osadzenia:
R21

Nowa opona Nokian WR A4 – Zapomnij o prognozach

Poprawiona przyczepność w warunkach zimowych na suchej, mokrej i zaśnieżonej nawierzchni dzięki technologii Functional Performance Siping

istotnie stabilne i wyważone zachowanie przy pokaźnych szybkościach

Najwyższy komfort

Najważniejsze innowacje:

Functional Performance Siping. udoskonalona przyczepność zimą, pokaźniejsza precyzja kierowania. Każdy blok i każda lamela w wyszukanym wzorze bieżnika ma dokładny zarys i dokładnie zdefiniowaną rolę, co przekłada się na wyśmienitą przyczepność i wyśmienite prowadzenie. Niesprężysty bark zewnętrzny, układ lameli Centipede Siping w części centralnej oraz dobranie lameli do obszaru opony stanowią kontrolowane połączenie, które pozwala oponie Nokian WR A4 bezpiecznie i komfortowo toczyć się w przeróżnych warunkach zimowych występujących w Europie Środkowej.

Układ lameli Centipede Siping. Najwyższa przyczepność na śniegu, precyzja prowadzenia. Obszar centralny jest zdominowany poprzez mocne podłużne żebro, składające się z bloków bieżnika z postrzępionymi lamelami, które przypominają ślady pozostawiane przez stonogę. Naprzemienny, trójwymiarowy układ lameli Centipede Siping oferuje największą powierzchnię styku i jest w pełni produktywny przy zróżnicowanym skręcie kół, zwiększając przyczepność na śniegu (także topniejącym), oraz pozwala zachować większą kontrolę.

Mieszanka gumowa Performance Traction Silica. Dobra przyczepność, perfekcyjna wytrzymałość na ścieranie, niskie zużycie paliwa. Mieszanka gumowa, która zawiera kauczuk naturalny, krzemionkę i olej rzepakowy „canola", zagwarantuje rewelacyjną przyczepność w warunkach zimowych. Ta najnowocześniejsza mieszanka polepsza stabilność w trakcie jazdy i trwałość opony. Olej rzepakowy „canola" zagwarantuje trwałość na rozerwanie. Dzięki niej opona jest niezwykle odporna na zużycie, uderzenia i przebicie. Wysoka zawartość kauczuku naturalnego i oleju rzepakowego zagwarantuje doskonałą przyczepność w warunkach zimowych. Co ważne, opony zachowują wzorowe właściwości niezależnie od temperatury i przebiegu. Skrajnie niskie opory toczenia oznaczają niskie zużycie paliwa.

Groove Lifts. Idealne prowadzenie. Bloki bieżnika na barkach opony są podparte stromymi wypornikami rowków, które powiększają sztywność i ulepszają prowadzenie.

Snow Claws. Dobra przyczepność na śniegu. Chwytaki śniegowe Snow Claws zostały ukształtowane na podłużnych rowkach bloków bieżnika w celu zapewnienia tak nad wyraz potrzebnej przyczepności na drogach w zimie. Zapewniają one zawsze prawidłową przyczepność na sypkim śniegu i miękkim gruncie.

technologia Nokian Tyres Coanda. produktywna ochrona przed aquaplaningiem. Odkształcona forma bloków bieżnika o zarysie rampy na wewnętrznym i zewnętrznym barku opony kieruje i przyspiesza przepływ strumienia wody z rowków podłużnych do poprzecznych. Nieprzeciętna niepodatność na zjawisko aquaplaningu zostaje zachowana choćby pomimo stopniowego zużywania się opony.

technologia Silent Sidewall. większy komfort podczas jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumy między ścianą boczną a bieżnikiem intensywnie filtruje dźwięki i wibracje spowodowane kontaktem z nawierzchnią i zapobiega przedostawaniu się irytujących dla ludzkiego ucha fal dźwiękowych przez ścianę boczną do kabiny samochodu.

Specjalna mieszanka gumowa Clinch. Wyższa trwałość, niższy hałas toczenia. Mieszanka gumy przylega do obrzeża obręczy, rozszerzając trwałość okolic stopki. Ta innowacja równie wydajnie ogranicza hałas w środku pojazdu, ponieważ tłumi drgania pochodzące od korpusu opony, zapobiegając ich przechodzeniu najpierw do wnętrza opony, a następnie do pojazdu.

Polerowane rowki. Bezpieczeństwo i elegancja. Polerowane, podłużne i poprzeczne rowki ułatwiają eliminowanie śniegu i błota pośniegowego.

Oferty Loading

Sprawdź przedmioty w kategorii Opony osobowe