Nokian WR SUV 3 235/70 R16 106 H

Nokian WR SUV 3 235/70 R16 106 H


Producent/Marka: Nokian

Oferty: 0

Opinie: brak, dodaj


Parametry i opis

Efektywność paliwowa:
C
Indeks nośności:
106
Indeks prędkości:
H
Poziom emisji hałasu:
72 dB
Przyczepność na mokrej nawierzchni:
E
Szerokość przekroju:
235
Typ pojazdu:
SUV
Wysokość profilu:
70
Średnica osadzenia:
R16

rewelacyjne atrybuty jezdne na śniegu i błocie pośniegowym

Opona Nokian WR SUV w zmiennych warunkach zimowych w Polsce czuje się jak u siebie i gwarantuje rewelacyjną przyczepność zimą, a także doskonałe atrybuty jezdne. Zimowa opona Nokian WR SUV 3 broni przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym, a także pozwala uniknąć wszelkich nieoczekiwanek, jakie niesie ze sobą zima. Opona ta płynnie się toczy i zagwarantuje staranne prowadzenie, jak również równowagę na śniegu, błocie pośniegowym i na suchych nawierzchniach.

Nowy symetryczny bieżnik kierunkowy opony Nokian WR SUV 3, liczne nacięcia lameli i zimowa mieszanka gumowa na bazie krzemionki do samochodów SUV o sporej mocy wyjątkowo jednostajne właściwości jezdne i prawidłową przyczepność nawet przy wysokich szybkościach. Z kolei innowacje takie jak system Snow Claws genialną przyczepność na śniegu i lodzie – był to cel specjalny, który postawiono sobie przy projektowaniu tej opony. Wyjątkowy wzór bieżnika i polerowane rowki poprzeczne pomagają usunąć niebezpieczny aquaplaning i aquaplaning na błocie pośniegowym.

nieszablonowy wzór bieżnika – wspaniałe prowadzenie

Bieżnik opon SUV High Performance optymalizuje prowadzenie pojazdu i cechy zabezpieczające przed aquaplaningiem i aquaplaningiem na błocie pośniegowym. Wzdłużne żebro środkowe stabilizuje jazdę na wszystkich powierzchniach, zwłaszcza przy wielkich prędkościach. Poza logicznym i wyważonym prowadzeniem opona Nokian WR SUV 3 precyzyjnie się zatrzymuje i lekko toczy, dzięki temu kierowca oszczędza paliwo oraz chroni środowisko.

Stabilizatory na blokach bieżnika obok żebra środkowego i żeber wzdłużnych dopełniającą sztywność w niełatwych i zmiennych warunkach, w jakich eksploatuje się samochody SUV. Trójwymiarowe lamele blokujące, rozciągające się od barku do barku, poprawiają prowadzenie opon zimowych Nokian na zakrętach i w trakcie wymijania. W przeciwieństwie do lameli prostej lamela blokująca 3D wspomaga blok bieżnika wtedy, gdy się otwiera, co gwarantuje mechanizm blokujący, który jest w nią zaimplementowany.

progresywny system Snow Claws – słuszna przyczepność na śniegu

Specjalne „pazurki" systemu Snow Claws są wycięte w rowkach wzdłużnych i poprzecznych bloków bieżnika, żeby zapewnić konieczną przyczepność na drogach w warunkach zimowych. Potężnie wbijają się w powierzchnię na miękkim śniegu i na miękkim podłożu. Szeroka liczba lameli w blokach bieżnika zagwarantuje rezerwę przyczepności na dni deszczowe. Opona Nokian WR SUV 3 momentalnie reaguje na ruchy kierownicy, z łatwością się ją prowadzi na suchych, a także mokrych nawierzchniach, jest także bezusterkowa w trakcie prędkiego skręcania albo zmiany pasa ruchu na oblodzonej drodze.

dopasowana mieszanka bieżnika maksymalizuje przyczepność i solidność

nieelastyczna zimowa mieszanka na bazie krzemionki do samochodów SUV, dostosowana do zmiennych warunków i wielkich szybkości, zagwarantuje idealną przyczepność zimą i odporność na ścieranie we wszelkich temperaturach. Przyczepność na mokrych nawierzchniach jest optymalizowana poprzez dużą zawartość krzemionki w mieszance, która niezawodnie reaguje na wzrost i spadek temperatury.

ARAMID BOCZNE ŚCIANY – Wytrzymałe jak nigdy wcześniej

Opony marki Nokian Tyres z technologią aramidowych ścian bocznych proponują Ci dopełniające bezpieczeństwo i trwałość na wymagających nawierzchniach, a także w złych warunkach pogodowych. Nieporównywalnie wytrzymałe ściany boczne są istotnie oporne na zużycie i przecięcia. Włókna aramidowe usztywniają i wzmacniają bok opony, dzięki czemu jest ona w stanie jeszcze lepiej znosić uderzenia.

Ten sam materiał stosuje się w lotnictwie i w przemyśle zbrojeniowym. Z powodzeniem używany jest w kamizelkach kuloodpornych.

Aramid broni opony producenta Nokian Tyres. Opony Nokian Tyres bronią życie.

Oferty Loading

Sprawdź przedmioty w kategorii Opony osobowe