Internetowy katalog produktów z ofertami

artykuły
Odśnieżarka spalinowa HECHT 9022 + Zamów z DOSTAWĄ JUTRO! + DARMOWY TRANSPORT! (8595614906425)

Odśnieżarka spalinowa HECHT 9022 + Zamów z DOSTAWĄ JUTRO! + DARMOWY TRANSPORT! (8595614906425)


Producent/Marka: Hecht
produkt wystawiono w 1 sklepie

Model 9022 to dwustopniowa odśnieżarka spalinowa z napędem zaopatrzona w 4 suwowy silnik Hecht OHV o obszerności 196 cm3. Do bezproblemowego startu w zimowych warunkach urządzenie pozostało zaopatrzone w pompkę do doprowadzania paliwa (primer) i ssanie.

Rozruch odbywa się tradycyjnie z użyciem ręcznego szarpaka. Szerokość robocza wynosi 56 cm, natomiast głębokość odśnieżania wynosi 40 cm. Noże ślimakowe stworzone pozostały z wysokiej jakości metalu, który może pracować choćby w głębokim oblodzonym śniegu.

W pierwszym etapie stalowe noże kruszą zlodowaciały śnieg. W drugim etapie rozdrobniony śnieg trafia do komina skąd zostaje wyrzucony na odległość 11 m, kierunek wyrzucania można w przystępny sposób kontrolować w zakresie 190 poziomów.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, komin wyposażono w sprężystą kratkę ochronną. Nie wpływa ona w żaden sposób na ograniczenie płynnego pozbywania się śniegu, za to broni operatora przed poważnymi obrażeniami w skutek kontaktu ręki z drugim stopniem rozdrabniania.

Gdyby doszło do zapchania wylotu komina w jego górnej części, do dyspozycji mamy ergonomiczną łopatkę służącą do jego udrożnienia. By uniknąć uszkodzeń powstałych od podłoża (chodniki itp.) na bokach urządzenia zamontowano dostosowywane ślizgi wykonane ze specjalnego polimeru.

Takie rozwiązanie pozwala na łagodny posuw urządzenia po podłożu, nie zostawiając rys na nawierzchni. Metalowe części nie mają, więc styczności z podłożem, co widocznie zwiększa ich żywotność. Zużyte ślizgi można wymienić w przystępny i szybki sposób, a dużą zaletą jest ich dwustronność.

Jeśli dolna część ślizgów ulegnie zużyciu, wystarczy odwrócić je zniszczoną powierzchnią do góry i zamontować. Z pomocą ślizgów możemy ponadto regulować wysokość natarcia noży na powierzchnię. Na wale wykorzystano śruby ścinające, jako zabezpieczenie na wypadek bezpośredniego uderzenia nożami w twardą przeszkodę np.

krawężnik czy kamień. Podczas uderzenia śruba ścinająca zostaje zerwana, co zapobiega uszkodzeniu przekładni oraz innych składników noża. Śrubę można w przystępny i prędki sposób wymienić, by po chwili móc kontynuować pracę.

Odśnieżarka wyekwipowana jest w napęd kół - 1 prędkość do przodu, opony produkowane z gumy wysokiej jakości o grubym bieżniku, dodatkowo rozszerzają przyczepność w skomplikowanych warunkach śnieżnych. Odśnieżarka HECHT 9022 jest asygnowana dla wszelkich tych, którzy cenią sobie kompaktowe rozwiązania, a duży sprzęt w ich domu nie zostanie w pełni użyty.

Moc, wydajność i wytrzymała kompozycja gwarantuje szybkie i wydajne odśnieżanie 40 cm warstwy śniegu, podjazdów, chodników i innych powierzchni.

Oferty Loading

Powiązane media (media mogą nie dotyczyć bezpośrednio prezentowanego produktu)